ספרות בעברית תיקתק - פתרונות, תשובות והסברים לשאלות בכל מקצועות הלימוד


ספרות בעברית

המושג ספרות עברית מתייחס לכלל יצירות הספרות שנכתבו במקור בשפה העברית במהלך הדורות וכולל את הספרות היהודית ואת הספרות ישראלית שהתפתחה מאז הקמת מדינת ישראל. בד בבד עם תחיית השפה העברית והעצמאות המדינית והתרבותית של ישראל, ומשחדלה העברית להיות שפה קפואה שאינה בשימוש יום-יומי, החל גל של תרגומים לעברית של יצירות הספרות העולמית והוצאתן לאור למען הקוראים בעברית.

קישור לערך ספרות עברית בויקיפדיה

במונח ספרות בעברית מתייחסים לכלל היצירות הספרותיות: פרוזה, שירה ומחזאות שהוצאו לאור בשפה העברית בין אם נכתבו במקור בשפה העברית ובין אם נכתבו בשפות אחרות ותורגמו לעברית.

חפש תשובות לשאלות מספרי לימוד בספרות עברית

חפש תשובות לשאלות מספרי לימוד בספרות עברית

לימודי הספרות בחטיבת הביניים ובחטיבה העליונה מיועדים להקנות ולשפר מגוון של כישורי שפה, החל בהרחבת אוצר מילים, בהעמקת השליטה במבנים תחביריים מיוחדים, בהיכרות עם סגנונות ורובדי לשון מתקופות שונות, וכלה בפיתוח הבנת הנקרא. תכניות הלימודים בספרות לבתי הספר העל יסודיים בישראל כוללות יצירות בשירה ובפרוזה של משוררים וסופרים מן העבר ובני זמננו שנכתבו בעברית או תורגמו לעברית. רשימת היוצרים והיצירות בתכניות הלימוד השונות מתחלקת לשתי רמות: יוצרי חובה שחובה ללמוד בכל אחת משנות הלימוד ויצירות בחירה שהן בבחינת המלצה הנתונה לשיקול דעתם של מורים ועורכי ספרי הלימוד והמקראות.

התכנית המיועדת לבתי הספר מן המגזר הדתי כוללת ברובה יצירות של משוררים וסופרים יהודים כגון פיוטים, שירת ימי הביניים, שירה חדשה, סיפורים קצרים, משלים, נובלות, מחזות וסיפורים חסידיים.

התכנית המיועדת לבתי הספר מן המגזר הכללי כוללת יצירות של סופרים ומשוררים מהעולם שתורגמו לעברית לצד יצירות של סופרים ומשוררים יהודים וישראלים שנכתבו במקור בעברית. התכנית חושפת את התלמידים לשפע הזרמים והסוגות בעולם הספרות העולמית וניתן למצוא בה מגוון ספרותי החל מספרי מתח ובלשים וכלה בספרי פנטסיה ורומנים היסטוריים של טובי הסופרים בעולם.
להלן רשימת ספרי הלימוד במקצוע ספרות בעברית לחטיבת הביניים ולחטיבה העליונה של בתי הספר בישראל ושעבורם ניתן לחפש תשובות לשאלות. אם ספר הלימוד בספרות בעברית שאתם מחפשים אינו מופיע ברשימה אתם מוזמנים לפתוח את מנוע חיפוש הפתרונות של תיקתק ולהקליק על הקישור "דווח על ספר חסר". בחלון שיפתח תוכלו לתאר את הספר החסר: שם, מחבר, הוצאה ומספר עמודים - המידע שתשלחו על ספרים חסרים יאפשר יצירת מאגר מעודכן של ספרים ופתרונות.

רשימת ספרים בספרות בעברית שעבורם ניתן למצוא פתרונות בתיקתק: