צרפתית תיקתק - פתרונות, תשובות והסברים לשאלות בכל מקצועות הלימוד


צרפתית

השפה הצרפתית, אחת השפות החשובות ביותר בעולם, התפתחה מן הלטינית שהייתה מדוברת בימי הביניים המוקדמים בשטחים שבהם שלטה בעבר האימפריה הרומית. בימי הביניים המאוחרים, עם העלייה בחשיבותה הפוליטית והתרבותית של פריז, הפך הניב הלטיני של פריז לצרפתית התקנית.

קישור לערך השפה הצרפתית בויקיפדיה

עם התפשטות הקולוניאליזם הצרפתי בעיקר במאה ה-19, התפשטה הצרפתית אל חבלי עולם נוספים מחוץ לאירופה וכיום היא משמשת כשפת אם בפי כ-75 מיליון בני אדם, וסה"כ דוברים את השפה כ-220 מיליון בני אדם. במאה ה-19 ובמחצית הראשונה של המאה ה-20, הייתה הצרפתית אחת השפות הנלמדות ביותר ושימשה כשפה שנייה רשמית במדינות רבות בעולם אך החל מהמחצית השנייה של המאה ה-20 היא הלכה ונדחקה על ידי השפה האנגלית.

חפש תשובות לשאלות מספרי לימוד בצרפתית

חפש תשובות לשאלות מספרי לימוד בצרפתית

תכנית הלימודים בצרפתית לתלמידי חטיבת הביניים מתרכזת בפיתוח ארבעת תפקודי השפה: ההבעה בעל פה ובכתב, ההאזנה והקריאה. התלמידים מתמודדים עם טקסטים שמכשירים אותם להשתמש בשפה בצורה יעילה למטרות שונות ובהקשרים שונים. התכנים הנלמדים כוללים כתבות, ידיעות, סיפורים מחיי היום יום, ונושאים הקשורים לתרבות הצרפתית תוך שימת דגש על רכישה של אוצר מילים, הבנת הדקדוק של השפה ופיתוח יכולות הבעה בע"פ ובכתב.

תכנית הלימודים בצרפתית לחטיבה העליונה מרחיבה ומעמיקה את התכנים, אוצר המילים והיכולות הדקדוקיות שנרכשו בחטיבת הביניים. נושאים כגון חיי הנוער, פעילויות ותחביבים, חיים חברתיים וחיי בית הספר משולבים בנושאים מן ההיסטוריה, התרבות והאמנות הצרפתית באופן שמכין את התלמידים לבחינות הבגרות בצרפתית.
להלן רשימת ספרי הלימוד במקצוע צרפתית לחטיבת הביניים ולחטיבה העליונה של בתי הספר בישראל ושעבורם ניתן לחפש תשובות לשאלות. אם ספר הלימוד בצרפתית שאתם מחפשים אינו מופיע ברשימה אתם מוזמנים לפתוח את מנוע חיפוש הפתרונות של תיקתק ולהקליק על הקישור "דווח על ספר חסר". בחלון שיפתח תוכלו לתאר את הספר החסר: שם, מחבר, הוצאה ומספר עמודים - המידע שתשלחו על ספרים חסרים יאפשר יצירת מאגר מעודכן של ספרים ופתרונות.

רשימת ספרים בצרפתית שעבורם ניתן למצוא פתרונות בתיקתק: