תנ"ך תיקתק - פתרונות, תשובות והסברים לשאלות בכל מקצועות הלימוד


תנ"ך

התנ"ך (ראשי תיבות של תורה, נביאים וכתובים) הוא קובץ הספרים המהווים את כתבי הקודש היסודיים של היהדות. קובץ ספרים זה מהווה ביהדות הרבנית את "התורה שבכתב". מבין כל הספרים המרכזיים ביהדות‏, ספרי התנ"ך הם העתיקים ביותר, וכתיבת המאוחרים שבהם נסתיימה לפני תחילת הספירה הנוצרית‏. עם זאת, ספרי התנ"ך לא נכתבו בתקופת זמן אחת, ותהליך הקאנוניזציה של התנ"ך החל בתחילת תקופת בית שני והושלם סביב שנת 200 לספירה. שפת ספרי המקרא היא עברית, אולם היא מכילה מיעוט של קטעים בשפה הארמית המקראית.

קישור לערך תנ"ך בויקיפדיה

מקצוע הלימוד תנ"ך הוא אחד ממקצועות החובה בתכנית הלימודים של תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים במדינת ישראל ועיקרו הכרת פרשיות המקרא, ולימוד ניתוחן מזווית ביקורתית.

חפש תשובות לשאלות מספרי לימוד בתנך

חפש תשובות לשאלות מספרי לימוד בתנ"ך

תכניות הלימודים בתנ"ך לחטיבת הביניים ולחטיבה העליונה כוללות מגוון נושאים כגון: סיפורי הבריאה, סיפור גן העדן, סיפורי האבות, יציאת מצרים, שופטים, מלכים ונביאים, חורבן ושיבת ציון, החוק המקראי ועוד.
להלן רשימת ספרי הלימוד במקצוע תנ"ך לחטיבת הביניים ולחטיבה העליונה של בתי הספר בישראל ושעבורם ניתן לחפש תשובות לשאלות. אם ספר הלימוד בתנ"ך שאתם מחפשים אינו מופיע ברשימה אתם מוזמנים לפתוח את מנוע חיפוש הפתרונות של תיקתק ולהקליק על הקישור "דווח על ספר חסר". בחלון שיפתח תוכלו לתאר את הספר החסר: שם, מחבר, הוצאה ומספר עמודים - המידע שתשלחו על ספרים חסרים יאפשר יצירת מאגר מעודכן של ספרים ופתרונות.

רשימת ספרים בתנ"ך שעבורם ניתן למצוא פתרונות בתיקתק: