מדעי החקלאות תיקתק - פתרונות, תשובות והסברים לשאלות בכל מקצועות הלימוד


מדעי החקלאות

החקלאות היא אחד מתחומי העיסוק הקדומים של האדם, ומהווה שכלול של פעולות איסוף מזון, ציד בעלי חיים ודיג פרימיטיבי. החקלאות במהותה היא התערבות של האדם בטבע ויצירת תנאי גידול המתאימים להתפתחות צמחים ובעלי חיים ונחשבת לעיסוק הנפוץ ביותר בעולם כיום – כ 42% מכוח העבודה העולמי עוסק בחקלאות.

קישור לערך חקלאות בויקיפדיה

התפתחות החקלאות לאורך ההיסטוריה האנושית הייתה הגורם המשמעותי לתמורות החברתיות שחוותה האנושות. החקלאות אפשרה להגדיל במידה רבה ביותר את כמות המזון העומד לרשות החברה האנושית, ובכך היא הגורם העיקרי לגידול אוכלוסיית העולם לממדיה הנוכחיים. החקלאות המודרנית מתבססת על טכנולוגיות וידע מדעי הנרכש תוך כדי מחקר פעיל.

חפש תשובות לשאלות מספרי לימוד במדעי החקלאות

חפש תשובות לשאלות מספרי לימוד במדעי החקלאות

תכנית הלימודים למדעי החקלאות פורסת בפני התלמידים את החקלאות כמפעל האנושי עתיר ידע וטכנולוגיה שיש בו היבטים כלכליים וחברתיים-סביבתיים. הוראת מדעי החקלאות מתחלקת לחטיבות לימוד, המופיעות בתכנית הלימודים בהתאם לדרגות הקושי ולשיטות ההוראה.

לימודי מדעי החקלאות בחטיבה העליונה מקיפים בתוכם תחומי ידע רבים תוך מתן דגש על היישום בשטח בענפים החקלאיים המגוונים כגון צומח ובעלי חיים, תזונה, משאבי הטבע והסביבה, טכנולוגיות מזון ועוד. תלמידי החטיבה העליונה יכולים לגשת לבחינה בהיקף של 2 יח"ל בתחומי צומח ובע"ח, בחינת מפמ"ר מוגברת בהיקף של 2 יח"ל בענפי צומח ובע"ח, בחינת מעקב בהיקף של 1 יח"ל ובחינה כוללת ברמה של 5 יח"ל. כמו כן קיימת בחינה בתזונה וטכנולוגיה של מזון.
להלן רשימת ספרי הלימוד במקצוע מדעי החקלאות לחטיבת הביניים ולחטיבה העליונה של בתי הספר בישראל ושעבורם ניתן לחפש תשובות לשאלות. אם ספר הלימוד במדעי החקלאות שאתם מחפשים אינו מופיע ברשימה אתם מוזמנים לפתוח את מנוע חיפוש הפתרונות של תיקתק ולהקליק על הקישור "דווח על ספר חסר". בחלון שיפתח תוכלו לתאר את הספר החסר: שם, מחבר, הוצאה ומספר עמודים - המידע שתשלחו על ספרים חסרים יאפשר יצירת מאגר מעודכן של ספרים ופתרונות.

רשימת ספרים במדעי החקלאות שעבורם ניתן למצוא פתרונות בתיקתק: